دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 47303
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

برای استفاده از اینترنت کامپیوتر روی گوشیهایی که Wi-fi یا همون Wirelsss دارن(مثل P1, P990,N95 , N81, N80 ,...) یا باید روتر وایرلس (Wireless Router) یا همون Access Point داشته باشید که به این کارها نیاز نداره یا باید یه کامپیوتر مجهز به Wireless و یه اشتراک اینترنت اشته باشید تا بتونید اینترنت رو با هر وسیله Wireless دار دیگه به اشتراک بزارید . البته با بلوتوث هم میشه که به دلیل پایین بودن بیش از حد سرعت آن را بیان نمی کنم و این بار در ویندوز XP

به قسمت network connection برید و Wireless Network Connection را انتخاب کنید :


خوب . حال شروع به کارز میکنم . بر روی Wireless Network Connection کلیک راست کرده و Propertis را انتخاب کنید . سپس بر روی internet Protocol TCP/IP دو بار کلیک کنید و آن را به شکل زیر در آورده و OK را بزنید .


 سپس در همان قسمت بر روی ٌWirelss Network کلیک کرده تا منوی زیر نمایان شده :در این منو ابتدا گزینه Use Windows to configure my wireless network setting را تیک بزنید سپس بر روی گزینه Add کلیک کنید که قسمت زیر نمایان می شود .آن را به صورت شکل بالا تنظیم کرده و OK را بزنید سپس کلا خارج شوید . دوباره به قسمت network connection خود رفته و این بار بر روی اکانت اینترنت خود کلیک راست کرده و propertis را انتخاب کنید . سپس در قسمت Advenced تیک قسمت قرمز را بزنید و سپس در Home network connection گزینه wireless network connectin را انتخاب کنید و سپس OK کنید .
حال کار ما با کامپیوتر تمام شده است . بهتر است به سراغ گوشی برویم .

خوب می ریم سراغ قسمت بعدی تنظیمات مربوط به موبایل هست :

ابتدا به Menu - Tools - Settings - Connection -Access Points رفتهو New Acceess Point را انتخاب کنید .گزینه های آن را به صورت زیر پر کنید :کد:

Conection Name : Mobile
Data bearer : Wireless LAN
Access Point Name : Enter Manually - Pc
Network Status : Public
WLAN network mode : Ad-hoc
WLAN security Network : Open Networkبقیه گزینه ها رو هم بگذارید همان شکل بماند . حال دکمه Option را بزنید و Advenced Setting را انتخاب کنید :کد:

3 گزینه زیر را بدین صورت کامل کنید : Ad-hoc Channel : User Defined - 1
***** Server Address : None
***** Port Number : 0
سپس بر روی IPv4 Setting کلیک کرده :و تنظیمات آن را به صورت زیر تغییر می دهیم :

کد:

Phone Ip Address : 192.168.0.2
Subnet Mask : 225.225.225.0
Default Getway : 192.168.0.1
DNS address : Automatic


سپس Back را بزنید و روی قسمت IPv6 Setting کلیک کنید :

و تنها گزینه آن را که DNS address هست رو به Well-known تغییر دهید . سپس Back را بزنید تا به قسمت Access Points ها بروید خواهید دید که یک اکسس پوینت به نام Mobile ساخته شده است .

حال کافی است به Menu - Web بروید و بر روی آن کلیک کنید . یک آدرس اینترنتی به آن داده و منتظر بمانید تا قسمت Select Access Points نمایان شود . حال در آن خواهید دید که گزینه ای به نام Mobile دارد . بر روی آن یک بار کلیک می کنیم . و منتظر می مانیم . بعد از گذشت چند ثانیه با پیغام Web . No Geteway Replay رو برو می شویم . اگر به پایین مانیتور خود دقت کنید خواهید دید آیکن های مربوط به وایرلس از :به :تغییر کرده هست . حال یک بار به Menu - Web بروید و بر روی یک آدرس اینترنتی کلیک کنید . این بار در قسمت Select Access Point : گزینه Search For WLAN را انتخاب کنید . خواهید دید که گزینه ای به نام Pc که همانا اینترنت کامپیوتر شما می باشد را پیدا کرده . بر روی آن کلیک کنید و از وب گردی و کلیه امکانات اینترنتی از جمله دانلود فایل با سرعت بالا - آپ دیت نرم افزار های گوشی - دانلود موزیک - استفاده از قسمت شبکه بازی های N-Gage II در گوشی های نوکیا و ... بهره ببرید .
دسته ها :
دوشنبه هفتم 11 1387
X